Ian Bogle

Je zakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti pre Veľkú Britániu a Áziu.

Narodil sa v r. 1970 v Glasgowe. Vyštudoval architektúru a urbanistický dizajn na Mackintosh School of Architecture, Glasgow School of Art, štúdium ukončil v r. 1993. Od roku 1994 pracuje ako architekt. Najskôr pre spoločnosť The Parr Partnership, od r. 1995 vo Foster + Partners v Glasgowe. Počas tohto pôsobenia mal na starosti architektúru v Škótskom výstavnom a konferenčnom centre.

Vrcholom kariéry v spoločnosti Foster + Partners boli dva projekty, v ktorých bol Ian projektovým riaditeľom. Oba – Bexley Business Academy i Swiss Re HQ - boli nominované na Stirlingovu cenu za rok 2004. Sídlo spoločnosti Swiss Re v Londýne, známe aj ako Gherkin, Stirlingovu cenu aj získalo.

Ian Bogle neskôr hľadal nové výzvy. Pripojil sa k Hamilton Architects, kde mal na starosti nové smerovanie firmy a jej reštrukturalizáciu. V roku 2008 založil architektonické štúdio v Prahe, v r. 2010 spoluzakladal prax známu ako Bogle Flanagan Lawrence Silver Ltd.

V r. 2012 založil úspešnú a oceňovanú spoločnosť Bogle Architects, ktorá dnes pôsobí v 10 krajinách Európy, Afriky a Ázie. Firma navrhuje rôzne typy budov v rôznych sektoroch. Medzi ich známe architektonické diela patria napríklad ELI Beamlines – Laserové centrum v Prahe, čo je výskumné centrum zamerané na laserovú techniku, ktorého súčasťou je najvýkonnejší laser na svete, alebo najväčšia materská škôlka na svete v Singapure.

Ian verí vo vzdelávanie prostredníctvom príležitostí a povzbudzovania a je často pozývaný prednášať na medzinárodné konferencie o architektúre a dizajne.