Martin Pongratz

Z pozície šéfa divízie CBRE koordinuje aktivity tejto realitno-poradenskej spoločnosti v oblasti pracovného prostredia (workplace consultancy) a je zodpovedný za strategický rozvoj tohto segmentu v strednej a východnej Európe. Zameriava sa najmä na perspektívu z pohľadu nájomcov v administratívnych priestoroch.

Martin Pongratz je expertom na pracovné prostredie viac ako 26 rokov. Najskôr pracoval v spoločnosti Bene Office Furniture Group, na starosti mal viaceré výskumné projekty zamerané na pracovné prostredie. Neskôr zakladal konzultačnú spoločnosť Bene Consulting, ktorá sa po rebrandingu premenovala na M.O.O.CON a svoje služby zameriavala na rozvoj korporátneho pracovného prostredia. Svoje riešenia ponúkala najmä v štátoch strednej a východnej Európy. Ako partner a senior konzultant viedol tímy, ktoré vytvárali nové pracovné priestory a implementovali v nich špecifické požiadavky klientov ako napríklad AIG, Metlife, Raiffeisen, LeasePlan, Andritz alebo Mondelez a tiež pre medzinárodné organizácie ako ESM, EIB, OPEC a NATO.

Viedol tiež viaceré projekty na Slovensku, v ČR, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku. Medzi jeho ostatné projekty patria kancelárie Ministerstva zdravotníctva vo Viedni, spoločnosti Netconomy v rakúskom Gratzi, Xeroxu vo Viedni, alebo Tatrabanky v Bratislave.