Pre zachovanie objektivity a aktuálnosti sú každým rokom v porote prítomní iní experti a odborníčky. Rozhodovanie poroty je dvojstupňové. V prvom kole majú v rukách výber finalistov a v druhom kole z nich potom určia víťazov jednotlivých kategórií a udelia titul Absolútny víťaz OFFICE ROKA. Porota prihliada na funkčnosť pracovného prostredia ako celku. Zohľadňuje originalitu, praktickosť, dizajn, atmosféru, vplyv na zamestnancov, ale aj náročnosť realizácie a procesy, ktoré realizácii predchádzali. Prihláste svoje priestory a pridajte sa k viac ako 160 spoločnostiam, ktoré sa už do projektu OFFICE ROKA zapojili. Získajte nezávislý odborný názor na vaše pracovné prostredie.


Mgr. Milena Bobeková, PhD.

Majiteľka a konateľka, ALPE Euroservice s.r.o.®

Podobne ak v minulosti je jeden z porotcov zástupcom absolútneho víťaza projektu OFFICE ROKA uplynulého ročníka. Priestory ALPE Euroservice s.r.o.®, ktoré zaslúžene získali ocenenie OFFICE ROKA 2022, sú výsledkom spolupráce manažmentu a zamestnancov s ateliérom architekti BLZK, Matejom Balážikom. Priestory sú vo vlastnej budove spoločnosti v Trnave. Firma pôsobí v segmente poskytovania colných služieb. Milena Bobeková je jej majiteľkou a konateľkou zároveň. Oblasť interiérového dizajnu je jej hobby.


Ing. Peter Gróf

Head of Workplace Strategy, CBRE Slovensko

Peter vyštudoval Ekonomickú fakultu UMB a absolvoval niekoľkoročnú prax v produkcii medzinárodných konferencií. Následne sa začal venovať tvorbe stratégií pracovného prostredia a manažmentu zmenu. Pomáha organizáciám s mapovaním ich potrieb a prípravami na nich nadväzujúce rozhodnutia a stratégie týkajúce sa pracovného priestoru pre spoločnosti z rôznych sektorov a nielen na Slovensku. Počas pandémie sa zameral na implementáciu hybridnej a flexibilnej práce a dnes spoločnostiam pomáha vytvoriť podmienky pre úspešný návrat ľudí do kancelárií.


Prof. Ing. Veronika Kotradyová, PhD.

Pedagogička, výskumníčka a projektová manažérka, STU Bratislava

Pôsobí od roku 2002 na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave, na Ústave interiéru a výstavníctva ako pedagóg, výskumník a projektový manažér. Špecializuje sa na dizajn s ohľadom na človeka a životné prostredie. Dlhodobo skúma well-being vo vzťahu človeka a prostredia, prostredníctvom interdisciplinárnych vedeckých štúdií. Je zakladateľkou výskumno-vývojového laboratória BCDlab, autorkou desiatok odborných článkov, experimentálnych umeleckých a vedeckých výstupov, učebníc a monografií a praktizujúcou interiérovou dizajnérkou a konzultantkou.


Mgr. Michal Matloň

Place & Architecture Psychologist, theLivingCore

Michal je psychológ architektúry, ktorý pomáha tvoriť miesta pre dobrý život a zmysluplnú prácu, od kancelárií až po mestské štvrte. V minulosti pracoval u jedného z najväčších európskych developerov kancelárií, kde rozvíjal stratégiu používateľskej skúsenosti a tvoril interný vzdelávací program. Dnes pôsobí v theLivingCore - konzultačnej firme založenej kognitívnymi vedcami z Viedenskej univerzity. Michal je tiež spoluzakladateľom newsletteru Venetian Letter, ktorý sa venuje architektúre a urbanizmu, ktoré sú zamerané na človeka a založené na vede.


Ing. arch. Lukáš Kordík

architekt a urbanista, Ateliér GutGut, Ateliér Kordík

Lukáš absolvoval štúdium na Fakulte architektúry STU v Bratislave a École Nationale d'Architecture de Lyon. Je spoluzakladateľom ateliéru GutGut, kde od začiatku ponúka názory presahujúce tradičné riešenia, atakuje typologické stereotypy a zažité hranice privátneho a kolektívneho priestoru. Pôsobil ako asistent ateliéru III na Katedre architektonickej tvorby VŠVU a ako hosťujúci pedagóg na FASTU v Bratislave. V súčasnosti vedie Ateliér Kordík na Fakulte architektúry ČVUT v Prahe. Bol jedným so zakladajúcich členov združenia OFCA (Office for collaborative architects).